Versenyeink nyílt rendszerűek, mindenki számára elérhetőek. Szakmai útmutatást nyújtunk a tánc és sport szervezetek számára. Részt vehetnek a nyilvántartott, illetve bejegyzett amatőr tánciskolák, amatőr művészi iskolák, táncművészettel foglalkozó egyesületek, alapítványok táncpedagógusai csoportjaikkal, sportegyesületek és akik elfogadják a jelen versenyszabályzatban foglaltakat.
Táncfajták
Válaszd ki a stílusod
[/cmsmasters_text]
I.NEVEZÉS
- A felkészítő tanárok, pedagógusok, edzők a nevezés leadásával egyidejűleg elfogadják versenyeink versenyszabályzatát és tudomásul veszik, hogy minden versenyző a saját felelősségére versenyez.
- A versenyzők versenyzésre alkalmas egészségügyi állapotáért a szülők és a csapatvezetők felelősek. A versenykoreográfiák elemeinek összeállításáért és azok nehézségi fokának megválasztásáért a csapatvezetők felelősek.
- Bármely olyan sérülésért, ami a produkció bemutatása közben, vagy az azt megelőző bemelegítés, gyakorlás közben történik, a szervezők és a helyszínt biztosító intézmény felelősséget nem vállal.
- A csoportvezetők a nevezésben leadott adatok valódiságáért felelnek.
Nevezni a versenykiírásban szereplő határidő lejáratáig online lehet a http://regisztracio.idfdancehungary.hu/ oldalon. Nevezéseket kizárólag a nevezési díj befizetésével fogadunk el a versenykiírásban szereplő módon és határidő betartásával.
A benevezett koreográfiákat nevezési díj kötelezettség terheli, még abban az esetben is, ha a versenyen a produkció nem vesz részt.
A helyszínen nevezni, nevezést módosítani és nevezési díjat fizetni nem lehet.
II. EGYSÉGEK
- Szóló (1 fő)
- Duó/Trió (2-3 fő)
- Kiscsoport (4-10 fő)
- Formáció (11-24 főig)
- Produkció (25 főtől-)
- Ugyanazon versenyző több csoportos versenyzési egységben versenyezhet. Pl. Egy mini korosztályú versenyző részt vehet egy Fantasy Show mini kiscsoportban és egy Fantasy Show junior kiscsoportban is és felnőttben is. Csak korosztályánál magasabb korcsoportban versenyezhet.
- Ugyanazon versenyző nem versenyezhet önmaga ellen semmilyen versenyzési egységben.
Duó/Trióban csak egy korosztályt léphet felfelé a táncos. Pl. Mini youth1 táncolhat. Ez nem vonatkozik a kiscsoportra és a formációra csak a duó/trió produkciókra.
A PÖTTÖM és MINI korosztályban, egy-egy 8, illetve 10 éves életkorú táncos részvétele engedélyezett a kiscsoportokban és a formációkban.
III. IDŐTARTAM
A kategóriában
- Egyéni: 1:00 – 1:15 – Hip hop /Disco/Urban Dance
1:15 – 1:30 – Acro Dance, FitKid, Karibi Latin Show, Mazsorett, Open Show
1:15 – 1:45 – Belly Dance, Fantasy Show, Show Dance
1:30 – 2:15 – Lyrical, Modern/Contemporary, Classical Ballet, Jazz
- Duó/Trió: 1:15 – 1:30 – Hip hop/Disco/Urban Dance
1:30 – 1:45 – Acro Dance, FitKid, Karibi Latin Show, Mazsorett, Open Show
1:45 – 2:00 – Belly Dance, Fantasy Show, Show Dance
1:30-2:30 – Lyrical, Modern/Contemporary, Classical Ballet, Jazz
- Kiscsoport: 2:00 – 3:00
- Formáció: 2:30 – 4:00
- Produkció: 2:30 – 4:00
- Prémium Performance: max. 10 perc
B kategóriában
- Egyéni: 1:00 – 1:15 – Hip hop /Disco/Urban Dance
1:15 – 1:30 – Acro Dance, FitKid, Karibi Latin Show, Mazsorett, Open Show
1:15 – 1:45 – Belly Dance, Fantasy Show, Show Dance
1:30 – 2:15 – Lyrical, Modern/Contemporary, Classical Ballet, Jazz
- Duó/trió: 1:15 – 1:30 – Hip hop/Disco/Urban Dance
1:30 – 1:45 – Acro Dance, FitKid, Karibi Latin Show, Mazsorett, Open Show
1:45 – 2:00 – Belly Dance, Fantasy Show, Show Dance
1:30-2:30 – Lyrical, Modern/Contemporary, Classical Ballet, Jazz
- Kiscsoport: 2:00 – 3:00
- Formáció: 2:30 – 4:00
- Produkció: 2:30 – 4:00
- Prémium Performance: max. 10 perc
IV. KORCSOPORT
- Pöttöm: 6-7 év
- Mini: 8-9 év
- Youth1: 10-11 év (csak szóló,duó/trióban nevezhető ez a korosztály. A kiscsoportok, formációk, produkciók KIZÁRÓLAG CSAK YOUTH2-BEN NEVEZHETŐK 10-13 éves korig)
- Youth2: 12-13 év (szóló, duó/trióban 12-13 évesek nevezhetők. A kiscsoportok, formációk, produkciók 10-13 éves korig nevezhetők)
- Junior: 14-16 év
- Felnőtt: 17-34 év
- Senior: 35- évtől (csak Belly Danceben)
V. KORCSOPORT SZÁMÍTÁS
Az életkor számításánál az adott naptári évet vesszük figyelembe. Ha a versenyző az adott évben betölti a 8. életévet, abban az esetben már mini korosztályban kell indulnia.
- Szóló kategóriában a versenyző csak az életkorának megfelelő korcsoportban indulhat.
- Duó/Trió/Kiscsoport/Formáció/Produkció esetén a korcsoportot a legidősebb versenyző életkora határozza meg.
VI. BESOROLÁS
„A” kategóriába a rutinos, eredményesebb versenyzőket kell nevezni.
„B” kategóriába pedig azokat a versenyzőket, akik KEZDŐK, kevesebb óraszámban járnak edzésre, versenytapasztalat kevés vagy nincs.
Aki egy táncstílusban szólóban nevez A kategóriában, az nem nevezhet ugyanabban a táncstílusban B kategóriában. Viszont duó/trióban és a csoportos egységekben kiscsoportban, formációban és produkcióban megengedett, hogy olyan versenyző, aki szólóban A-ban táncol, az nevezhető B csoportos kategóriában is.
Világbajnokságra kvalifikációt csak az A kategóriában indult versenyzők szerezhetnek.
VILÁGBAJNOKSÁGI KVALIFIKÁCIÓ FELTÉTELE:
– a szövetség által kiírt két tavaszi versenyen való részvétel
– az elért eredmények alapján a két versenyen megszerzett pontszámok összege állít sorrendett
– az eredmény lista első 8 versenyzője szerez kvalifikációt.
A KOREOGRÁFIÁRA VONATKOZÓ ÁLTALÁNOS SZABÁLYOK
Versenyeinken elvárt a fair play szabályainak megfelelő viselkedés, az ízléses koreográfia, zene és fellépő ruha.
Egy versenyen belül csak egyszer lehet bemutatni egy koreográfiát.
A részletes leírást lásd külön dokumentumokban.
A. ZENE LEADÁSA
A versenyzenéket az online regisztráció során kell a felületre feltölteni. Amennyiben a zene hossza nem megfelelő figyelmeztetés, rendszerüzenet érkezik a nevező félnek figyelmeztetésként.
B. DÍSZLET, KELLÉK
- Díszletek és kellékek használata csak Fantasy Show, Mazsorett /csak bot, pom pom/, Open Show, Show Dance, Prémium Performance-ban engedélyezettek!
- Csak olyan díszlet, illetve kellék használható, amit méreténél fogva a táncosok külső segítség nélkül tudnak a színpadra vinni. De a verseny gördülékenysége miatt, a díszletek fel és lehordásánál 2-2 személy segíthet a versenyzőknek.
- Fontos, hogy a használt kellékek és díszletek kapcsolódjanak a bemutatott koreográfia jellegéhez, és szerves részét képezzék a koreográfiának is!
- Mind a kelléknek, mind a díszletnek valamilyen funkcióval kell rendelkeznie, ne csak díszletelemként használják a versenyzők!
C. AKROBATIKA MEGHATÁROZÁSA
- Pöttömkorcsoportban a következő elemeket és ezek variációit tartalmazhatja a koreográfia: cigánykerék, gurulóátfordulás előre és hátra, gyertya, erő ülőtartás, fejállás, híd, vállon- és kézen átfordulás, tarkóbillenés, kézállás, előre és hátra bógni, rundel. Nem minősülnek akrobatikának a táncos ugrások és emelések, és a társ segítségével kontaktban végrehajtott akrobatikus átfordulások, dobások sem!
- A többi korcsoportbanaz összes gimnasztikus és akrobatikus elem és ezek kombinációi engedélyezett.
- Acro Dance kategóriában a következő elemeket és ezek variációit tartalmazhatja a koreográfia:cigánykerék, kézenállás, fejenállás, híd, rundel, bógni előre, hátra, forverc, kézen átfordulás, tarkóbillenés, oldalszaltó, flikk, szaltó előre, hátra. Csavart akrobatikák nem megengedettek. A felsorolt elemekből maximum hármat lehet a koreográfiába illeszteni. Ismétlés nem megengedett. Erőelem nem megengedett.
- Lyrical és Show Dance kategóriában a következő elemeket és ezek variációit tartalmazhatja a koreográfia cigánykerék, gurulóátfordulás előre és hátra, gyertya, erő ülőtartás, fejállás, híd, vállon- és kézen átfordulás, tarkóbillenés, kézállás, előre és hátra bógni. Nem minősülnek akrobatikának a táncos ugrások és emelések, és a társ segítségével kontaktban végrehajtott akrobatikus átfordulások, dobások sem!
- Modern/Kortárs, Jazz kategóriábana következő elemeket és ezek variációit tartalmazhatja a koreográfia cigánykerék, gurulóátfordulás előre és hátra, gyertya, fejállás, híd, vállon- és kézen átfordulás, tarkóbillenés, kézállás. Semmilyen más akrobatika nem megengedett.
D. EMELÉS MEGHATÁROZÁSA
Emelésnek minősül, ha az adott egység tagjai, ugyanazon egység, egy vagy több tagját felemelik vállmagasságig, vagy magasabbra, pontos alakzatot mutatva. Az emelés a versenyzők bármely kombinációjából állhat. Különböző alakú emeléseket, különböző egységben lehet végrehajtani, egyszerre, vagy időben térben eltolva. A PÖTTÖM és MINI korosztályban fej fölé nem lehet emelést kivitelezni.
E. PRODUKCIÓ ISMÉTLÉSE
Újra táncolási lehetőség csak a versenyigazgató döntése alapján lehetséges nagyon indokolt esetben, amennyiben a hiba a szervezőket terheli.
F. PONTOZÁS
A pontozás jellege: helyre pontozás. Azokban a kategóriákban ahol egy-egy versenyző nevez, ott automatikusan minősítéssel értékel a bírói testület /arany, ezüst, bronz/.
Amennyiben sok induló van egy-egy futamban / 11 produkciónál több/, úgy több körös a verseny /selejtezők, elődöntők, középdöntők, döntők/. A versenyzőknek készülniük kell fizikálisan és mentálisan, hogy többször kell eltáncolniuk a produkcióikat. Ezt előzetesen a versenyszervező a program elkészítése után megküldi a csoport vezetőknek.
A bírói panel összetétele:
- Versenyigazgató (1 fő)
- Bíró (5-7 fő)
Az adott versenyeken a zsűri olyan szakmai tekintélyekből áll össze, akik rendelkeznek az általuk pontozott táncstílus formai, illetve tartalmi követelményeinek ismeretével. A zsűri az értékelésért felelősségre nem vonható. A versenyeken a zsűri által megállapított eredménye elleni óvás kizárt. Kizárólag az egyesületi vezetők, tánciskolák pedagógusai kérhetnek szakmai véleményt a zsűri tagjaitól és a versenyigazgatótól.
G. VERSENYIGAZGATÓI PONTLEVONÁSOK:
-5 pont zene ütemének figyelmen kívül hagyása, kisebb leállás
-10 pont sorozatos tévesztés, nem megfelelő táncstílus, nem megengedett akrobatika, kellék és díszlet használata
-15 pont színpad elhagyása, ízléstelen viselkedés, előadás a színpadon
G. A SZÍNPAD
- A színpad/tánctér területe minimum 10x10m, maximum 12×12 méter, a burkoló felület saját balettszőnyeg, valamint az akrobatikus tánchoz 2,5 cm-es 11×10 méter saját tatami. A rendező vállalja a felelősséget a tánctér tisztaságáért, amennyiben szükséges verseny közbeni takarításáért. Külön egyéni megvilágítás a versenyen nem kérhető, a fényről a szervező gondoskodik.
- Világosítás egy fényhíd segítségével, aminek nem csak egységes háttér biztosítása a funkciója, hanem színes robotlámpák használata a táncterület és háttér megvilágosításáért.
- Hangosítás: profi koncert hangtechnika a sportcsarnok adta akusztikus lehetőségeket figyelembe véve.